Izdelava načrta gradbenih konstrukcij (statika, armaturni in opažni načrt), nadzor gradbenih, obrtniških in inštalacijskih del ter inženiring v izvedbi
Sodobna enodružinska, enoprostorska hiša z velikim pritličnim prostorom, ki je z galerijo povezan z drugo etažo, je izvedena v pasivnem standardu. Ima veliko stekleno površino orientirano na jug, s pogledom na vrt. Ogreva se s pomočjo toplotne črpalke, za svež zrak v notranjosti pa skrbi rekuperator. Objekt je armiranobetonske izvedbe. Ker gre za pasivno hišo, smo za njeno izvedbo koristili sredstva ekosklada.
V sodelovanju z arhitekturnim birojem ATELJE AMBIENTA d.o.o., ki je izdelalo porjektno dokumentacijo, smo izdelali načrt gradbenih konstrukcij, ki zajema statični izračun, armaturni načrt, opažni načrt, ter delavniški načrt. Skupaj smo pri projektiranju uspešno reševali zapletene konstrukcijske detajle, ki jih pri tem objektu ni manjkalo.
Poglejmo nekaj zanimivejših detajlov s katerimi smo se srečali pri projektiranju:
Zaradi investitorjeve želje po čimbolj odprtem pogledu, brez preprek, skozi veliko panoramsko steno na južni strani objekta, bi bili klasični AB stebri prevelikih dimenzij, jekleni stebri, pa nebi bili dovolj togi, zato smo uporabili kombinacijo obojega (sovprežni stebri). Tako smo s kombinacijo jeklenih stebrov, v katerih je bil vlit beton, izkoristili prednosti obeh materialov, vitkost, ki jo nudi jeklo, in togost, ki jo nudi beton. Te stebre smo nato skrili v okenski okvir tako da celotna razpetina izgleda kot da stebrov ni.
Ker ima objekt iz praktičnih in vizualnih razlogov veliko konzolnega napušča in je AB izvedbe, bi to pomenilo velike toplotne mostove. Toplotnim mostovom smo se izognili, z uporabo toplotnoizolativnih košar, na stiku konzolnega napušča in objekta.
Impozantne vitke stopnice, same po sebi nebi bile dovolj statično stabilne, zato smo ograjo stopnic domiselno izvedli tako, da predstavlja del nosilne konstrukcije stopnic.
Po zaključeni fazi projektiranja, smo objekt spremljali skozi celotno obdobje gradnje. Izvajali smo strokovni nadzor, nad gradbenimi, obrtniškimi in inštalacijskimi deli ter koordinacijo izvajalcev (inženiring v izvedbi).